Nepodceňujte servis svého karavanu. Dejte si pozor na...

Možná si teď říkáte, že se na pojízdném hotýlku nemá co pokazit. Vždyť jde jen o pár kusů nábytku obalených plechovou konstrukcí, která se nechá táhnout automobilem. Realita je úplně jinde. Pravděpodobnost, že budete muset karavan poslat "do věčných lovišť" daleko před dovršením obvyklé životnosti, je v případě zanedbané údržby velmi vysoká.

Pravidelný servis jako účinná prevence

Nejdůležitější je pravidelná návštěva servisu, během níž se zjišťuje celkový stav karavanu a případné vady se na místě odstraní. Tou nejčastější bývá zatékání vody. Na první pohled nevinná závada, jejíž odhalení je ale laickým okem téměř nemožné. Že vám dovnitř zatéká zjistíte až ve chvíli, kdy začnete cítit zápach plísně, v horším případě při pohledu na díru ve stropě. A to už je pozdě, protože následná oprava rozhodně není levná a může vás vyjít i na 50 tisíc korun. Posypová sůl a neustálé vystavování dešti může mít za následek korozi, v lepším případě vady na laku. Vybledlá či odlupující se barva není nic, s čím by si spousta majitelů neporadila, ale i přesto je vždy lepší zajet k odborníkovi. Nebo vzniku této vady předcházet, což je při projížďkách v zimních měsících velice těžké. Během deště ale stačí svůj přívěs či obytný vůz uskladnit do garáže, případně mu najít jiné přístřeší, kde na něj nebude pršet, a máte o jeden problém postaráno.

TOP servis u jednoho z předních prodejců

Pokud na svém karavanu objevíte horší závadu, návštěvou servisu karavanů určitě nic nepokazíte. Majitelům modelů značek Hobby, SWIFT či Caravelair doporučujeme společnost BURIMEX. Možnosti techniků sahají daleko za hranice běžných oprav. Výměna prasklých oken, lakýrnické práce, preventivní prohlídky těsnosti, ošetření karavanu či opravy běžných spotřebičů a mnohé další servisní služby jsou v dílně BURIMEXu na denním pořádku. Zákazník má navíc možnost využít koupě a instalace dalších doplňků, které zvýší pohodlí a užitnou hodnotu produktu. Servis je možný pouze na objednání.

Publikováno: 01. 05. 2019 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Romana Kozáková