Kia Stonic je hybrid s inteligentní spojkou

Osobní vozidla s hybridním pohonem zažívají i na českém trhu obrovský boom. Korejský výrobce automobilů má v nabídce hned několik modelů s hybridním systémem. Velké oblíbenosti se těší třeba městský crossover Kia Stonic, který se kromě jiného chlubí i inteligentní elektrickou spojkou. Pokud se vám hybridní automobil Kia Rio nezamlouvá kvůli kompaktním rozměrům, nadchne vás modernizovaná Kia Stonic s nízkou spotřebou a minimálními emisemi. Srdcem vozidla je benzínový mild-hybridní pohon se 48V systémem a chytrou manuální převodovkou.

Design je dravý a dynamický

Stejně jako Kia Sportage si vás i model Stonic podmaní sportovním designem. Vybrat si můžete z několika odstínů karoserie, navíc barvy můžete různě kombinovat. Odstíny karoserie se totiž mohou lišit od střechy. Váš automobil tak bude vskutku unikátní a originální. Jakmile usednete do vozidla, ohromí vás dostatek prostoru. Dominující je palubová deska s dotykovou obrazovkou. Samozřejmostí jsou navigační systém a elektronické asistenty ADAS. Kia Stonic je nevšední vozidlo, které dokáže vyhodnotit potenciální nebezpečí a zavčas vás upozornit. Vyhnete se také neštěstí při parkování a nebude problém ani manévrování v městských ulicích.

Spalovací motor 1.0 T-GDi

O pohon se stará mild-hybridní ústrojí nesoucí název EcoDynamics+, které je založeno na spalovacím motoru 1.0 T-GDi a 48V systému. Kia Stonic se dokonale drží v zatáčkách a slibuje vynikající ovladatelnost a maximální jízdní komfort. Usedněte za volant, připoutejte se a vyrazte do ulic. Užijete si rychlou jízdu. Jihokorejská automobilka má v nabídce celou řadu dalších modelů, pokud pro vás není Stonic to pravé ořechové. Nejprodávanější řadou je jednoznačně Kia CEED, o kterou mají zájem jak rodiny s dětmi, tak i jednotlivci prahnoucí po prostorném interiéru a spolehlivém parťákovi.

Publikováno: 18. 08. 2021 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Automobily

Autor: Romana Kozáková