Miroslav Výboh ve Ferrari Challenge Europe válí i se synem

Miroslav Výboh vystudoval ekonomii a dnes se řadí k nejbohatším a nejúspěšnějším podnikatelům na Slovensku. V jeho rodné zemi se o něm přesto tolik neví. Svůj majetek na Slovensku nijak nevystavuje na odiv. Známější je však v zahraničí, a to zejména díky účasti ve Ferrari Challenge Europe. Slovenský lobbista Miroslav Výboh býval obchodníkem se zbraněmi, pak vystřídal několik zajímavých vysokých pozic. Jeho společnost MiddleCap mimo jiné vlastní síť očních optik Fokus, byl dokonce honorárním konzulem Monaka na Slovensku. Tam ale loni po obvinění v rámci akce Mýtnik skončil. Pojďme však nyní politiku a ekonomickou kriminalitu opustit a podívat se spíš na jeho závodní kariéru.

Vše začalo sbíráním aut Ferrari

Jak se Miroslav Výboh dostal k závodění? Jednoduše. Sbíral drahá auta, konkrétně vozy italské značky Ferrari. A jak se snažil být členy rodiny Ferrari, postupně přišlo i závodění. Do toho se pustil se svým synem Matúšem, společně si střídají závodní Ferrari 488 Challenge Evo. Oba dva jezdí za Scuderia Praha, syn Matúš je nicméně úspěšnější, pravidelně se dostává na stupně vítězů. Například v roce 2020 Matúš z 12 závodů čtyři vyhrál a osmkrát se objevil na pódiu. Vděčí za to poctivému tréninku, kterému se věnuje i spolu s tatínkem.

Oba jsou úspěšnými příznivci Ferrari

Ferrari Challenge si s Výbohem odjelo svou premiéru na stupních vítězů v roce 2019 na známém okruhu v Le Mans a od té doby se mu daří. Otec se synem se všemi možnými prostředky snaží být členy rodiny Ferrari. Kromě sbírání aut sbírají také všemožné knihy o historii Ferrari a Enzovi Ferrarim, zúčastňují se různých akcí, jako je třeba Mille Miglia. Tam jeli se svým Ferrari 166 MM Berlinetta. Oba byli také prezentováni jako piloti okruhových strojů na webových stránkách Ferrari, veřejně jsou se značkou spojováni. Momentálně je na Miroslava Výboha vydán mezinárodní zatykač, což má samozřejmě vliv i na jeho další závodní působení. Jeho syn ale pravděpodobně ze světa Ferrari nezmizí.

Publikováno: 25. 03. 2022 / Aktualizováno: 15. 06. 2023

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Romana Kozáková