Elektrická koloběžka a její výhody

Přemisťování ve větších městech bývá docela náročné, zvláště kvůli častým zácpám. Těm se však dá vyhnout, a sice s vhodným dopravním prostředkem typu kolo nebo elektrokoloběžka.

Ekologická přeprava

I když už to v českých městech nevypadá jako za minulého režimu, pořád je toho smogu ve vzduchu více než dost. Hodně se na tom podílí hlavně vozy s klasickými spalovacími motory. Je sice pravda, že ty jsou postupně nahrazovány daleko zelenějšími elektroauty, případně hybridy, nicméně jejich nástup je pomalý a zatím nemá na vzduch v zemi příliš velký vliv. Jezdit se po městě dá ale i jinak, třeba na kole, případně pomocí elektrokoloběžky. Ta má na rozdíl od kola výhodu v motoru, díky kterému je možné se přemisťovat bez použití většího množství sil. Koloběžky tohoto typu dokáží bez pomoci vyjet i strmější kopec, což je pozitivní zpráva hlavně pro méně zdatné jedince, kterým dělá problém i rovinka. Na rozdíl od spalovacích motorů jsou ty elektrické zcela bezemisní. Člověk tak může koloběžku používat od rána do večera, aniž by jakýmkoliv způsobem svým přesunováním negativně zasahoval do koloběhu přírody.

Už žádné čekání v zácpě

Dostat se někam ve městě může být docela problém. Neustále se někde něco bourá nebo opravuje, což krom jiného vytváří ideální podmínky pro dopravní zácpy. S autem si je člověk musí obvykle protrpět, nicméně na koloběžce se dají snadno objet, třeba i po chodníku.

Kompaktnost

Velmi ceněnou vlastností elektrokoloběžek je i jejich kompaktnost. Není tudíž problém s nimi v případě potřeby nastoupit do metra, autobusu či vlaku. Menší rozměry se hodí i při uskladňování doma. Zatímco kolo zabírá místa až běda, o koloběžce většinou člověk ani neví. Některé malé modely se dokonce vlezou i do skříně.

Kolik stojí?

Vzhledem k tomu, že jde o moderní technologii, nenacházejí se elektrokoloběžky ve stejné cenové kategorii jako ty klasické. Jejich cena však není ani nijak extrémní. Hodně záleží na prodejci. Třeba v obchodě Unicooltech je možné koupit kvalitní stroje za velmi příjemné ceny.

Publikováno: 25. 08. 2022 / Aktualizováno: 15. 06. 2023

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Romana Kozáková