Škoda Octavia 4: Zahajuje novou éru automobilky?

Škoda Octavia je v českých luzích a hájích pojmem, na který se nesahá. Naprostá většina českých řidičů – patriotů na jednoznačně nejprodávanější model značky nedá dopustit a odpouští mu nedostatky, za něž by na zahraniční konkurenci nenechali nit suchou. Na druhou stranu „oktávce“ nelze upřít množství kvalit: veskrze solidní jízdní vlastnosti, slušný poměr ceny a výbavy, nadčasový vzhled a tendenci se zlepšovat generaci od generace. Ovšem co se týče nejnovější, tedy, “čtyřkové“ modelové řady, nenechá spát ani zaryté odpůrce, natož skalní fanoušky.

Škoda posunula laťku proklatě vysoko

Když se na veřejnosti objevily první oficiální fotografie, okamžitě bylo jasné, že nová Škoda Octavia 4 nebude klasickým nástupem, jako spíše zbrusu novým automobilem. Dechberoucí exteriér působí dojmem auta vyšší třídy a pohled do luxusního interiéru to potvrzuje. Konzervativního zákazníka však může dostat do rozpaků nezvyklý dvojramenný volant s chromovanými otočnými válečky pro listování v menu palubního počítače, nicméně po prvním uchopení původní skepse okamžitě mizí. Novinka naživo vypadá skvěle a do rukou padne ještě lépe.

Změny v duchu digitalizace a nekompromisního komfortu

Další velkou změnu v kabině představuje nový volič samočinné převodovky – decentnější elektronický přepínač se systémem shift-by-wire – nástupce velké páky. Díky němu přibylo na středové konzole místo pro slot na klíček a držáky na nápoje. Kabina jako celek prošla digitalizací (naprostou většinu tlačítek nahradily dotykové plochy) a vévodí ji podařený infotainment. Čtvrtá generace modelu Octavia se rovněž stala první vlaštovkou s head-up displejem (promítá důležité informace na čelní sklo). Novinek a „simply clever“ vychytávek je v nejnovějším přírůstku mladoboleslavské automobilky víc než dost. Další podrobnosti a aktuální ceník nové Škody Octavia najdete na stránkách autorizovaného dealera auto-poly.cz.

Publikováno: 30. 05. 2020 / Aktualizováno: 15. 06. 2023

Kategorie: Automobily

Autor: Romana Kozáková