Nejhledanější ojetiny na českém trhu

Ne každý si může dovolit koupit nové auto. A ne každý ho také z důvodu ztráty kupní ceny kupovat chce. Mnoho lidí tak raději pátrá po kvalitních ojetinách. Které můžeme zařadit do skupiny těch, které jsou nejvíce hledané?

Jasně dominuje Škoda

Mladoboleslavská automobilka láká nejenom toho, kdo si chce pořídit nový automobil. Stále láká i toho, kdo má zájem i o vůz ojetý. Proto mezi nejvíce hledané ojetiny patří ty, které mají v logu značku Škoda. Tu hledá až 16 procent těch, kteří uvažují nad ojetým vozem. Když jde o konkrétní modely této automobilky, rozhodně nepřekvapí, že dominuje Octavia, která stále umí nabídnout kombinaci spolehlivosti a praktičnosti. Na druhém místě je Škoda Fabia. Třetí pozici v hledanosti má model Superb, který je zástupcem toho lepšího, co automobilka nabídne.

Druhé místo bere Volkswagen

Jak je na tom druhé místo? Pokud se rozhlédnete po tuzemských silnicích, dá se to celkem dobře odvodit. Jde o automobilku stejného koncernu, jako Škodovka. Na mysli máme Volkswagen. Vozy této značky hledá zhruba 11 procent lidí. A jak je to s jednotlivými modely? Jasně dominuje Passat, který je podobně jako zmíněná Octavia symbolem kvality a praktičnosti. Na druhém místě je hlavně u mladší generace vyhledávaný Golf. Třetí místo ukazuje, že trend velkých stále ještě nekončí a na třetím místě se proto nachází hlavně početnými rodinami oblíbený Volkswagen Touran.

Třetí pozice pro BMW

Tato automobilka byla a stále je symbolem kvality a unikátnosti. Ne každý si může dovolit nový vůz, ale pokud jde o ten ojetý, už to z finančního hlediska není tak náročné. Proto vozy této automobilky vyhledává 7 procent zájemců o ojetinu. Jaké modely dominují? Nejvíce je to trojková řada, a hned za ní se nachází osvědčená pětková řada BMW. Třetí místo bere BMW X5, které jen potvrzením výše uvedeného, že větší vozy jsou stále v kurzu.

Publikováno: 02. 12. 2022

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Romana Kozáková

Tagy: bmw | koupit auto | kupní cena | nové auto | prodat auto | škoda | Volkswagen