Alu kola: Proč si je pořídit a jak vybrat ten správný design?

Bez ohledu na to, zda jste si právě pořídili nové auto, nebo vám v garáži či před domem dřímá starší vůz, se kterým jste toho už hodně prožili, zvažte pořízení elektronů. Pokud se v automobilové hantýrce příliš nepohybujete, vězte, že je řeč o hliníkových discích neboli alu kolech. Těch nablýskaných ráfcích, které vypadají minimálně stokrát lépe než běžné plecháče. Proč byste do nich měli investovat – a kdo vám poradí při výběru designu? Přečtěte si tento článek a bude vám jasné, proč si alu kola pořídit a jak si vybrat ty správná.

Výhody hliníkových disků v kostce

Kde začít? Pořízením elektronů automobilu neprospějete pouze po stránce vizuální, ale také přispějete k lepším jízdním vlastnostem. Alu kola jsou lehčí než plechové disky, a proto díky nim můžete snížit spotřebu paliva. Automobil zároveň získává lepší jízdní vlastnosti a během jízdy oceníte také efektivnější proudění vzduchu, což má následek lepší funkčnost brzd a pneumatik. Potřebujete snad další důvody, proč utratit pár tisíc korun?

Vyzkoušejte si, jak elektrony vašemu autu padnou online

Benefity hliníkových disků máme a sebou. Pokud jste došli k závěru, že jsou to právě ony, bez čeho se na silnici neobejdete, podívejte se na bohatou nabídku designů v e-shopu aluapneu.cz. Hledání správného designu vám usnadní konfigurátor – online aplikace vám umožní napasovat nová kola namísto starých. Stačí, když vyberete značku vozu, model a požadovanou velikost. Konfigurátor vám zobrazí všechny možnosti – a můžete zkoušet dle libosti. Získáte tak jasnou představu, jak bude vaše auto vypadat. A když v nabídce hliníkových disků najdete více kandidátů a nebudete se moc pro žádné elektrony rozhodnout? Obrázek nasdílejte přátelům na Facebooku a nechte si poradit.

Publikováno: 10. 01. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Romana Kozáková