Na motorce kolem světa? Tipy, jak si cestu usnadnit a více užít

Na motorce kolem světa

Cesta kolem světa na motocyklu je snem mnoha lidí, ale je to výzva, kterou nelze brát na lehkou váhu. Plánování dálkové cesty na motocyklu vyžaduje pečlivou přípravu, od výběru správného motocyklu až po zajištění správných dokladů a zásob.

Prvním krokem je rozhodnout se pro typ motocyklu, se kterým chcete cestovat. Dobrodružné motocykly jsou pro cestování po světě oblíbené, protože díky svým terénním schopnostem jsou vhodné do všech typů terénu. Pokud se hodláte držet asfaltu, může vám lépe vyhovovat cestovní motocykl nebo cruiser. Jakmile si vyberete motocykl, zvažte, jaké úpravy budete potřebovat, aby byl vhodný pro dlouhou cestu, například další úložný prostor a pohodlné sezení.

Pokud jde o papírování, ujistěte se, že máte aktuální cestovní pojištění, a zkontrolujte vízové požadavky pro každou zemi, kterou plánujete navštívit. Kromě toho byste si měli ověřit, zda vaše vozidlo musí být v některé z navštívených zemí registrováno.

Jakmile se postaráte o papírování, můžete se začít připravovat na praktickou stránku své cesty. To zahrnuje balení vhodného oblečení, zajištění dobrého stavu vašeho kola a zásobu náhradních dílů, nářadí a dalších potřeb, jako je například lékárnička. Kromě toho byste měli své kolo vybavit potřebnými navigačními systémy, jako je GPS a mapa.

V neposlední řadě je důležité pečlivě naplánovat trasu. Nezapomeňte prozkoumat stav silnic a zjistit, zda nejsou některé cesty uzavřené nebo nebezpečné. Kromě toho si v každé destinaci naplánujte několik dní navíc, abyste počítali s případným zpožděním.

Cestování po světě na motocyklu je bezesporu vzrušující a obohacující zážitek. Je však důležité uvědomit si rizika a povinnosti, které jsou s ním spojeny. Se správnou přípravou může být vaše cesta skutečně nezapomenutelným zážitkem.

Publikováno: 25. 01. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Romana Kozáková