Tipy, jak dokonale vyčistit zašlý interiér automobilu

Udržovat interiér vozu v čistotě je důležité nejen z estetických důvodů, ale také z hlediska zdraví a bezpečnosti. Špinavý interiér vozu může být zdrojem bakterií a zárodků a může dokonce zkrátit životnost čalounění a elektroniky vašeho vozu. Společně s tímto motoristickým magazínem jsme pro vás připravili několik tipů, jak dokonale vyčistit interiér vašeho vozu.

Začněte důkladným úklidem

Než začnete s čištěním, odstraňte z vozu veškerý nepořádek a odpadky. Vyhoďte všechny odpadky a odstraňte všechny nepotřebné věci, jako je oblečení, hračky a knihy. Usnadníte si tak úklid a získáte jasný přehled o tom, čemu je třeba věnovat pozornost.

Chopte se vysavaše

Vysátí interiéru vozu je prvním krokem při čištění vozu. Začněte tím, že vyjmete podlahové rohože a vyklepete je ven, abyste odstranili nečistoty. Pomocí štěrbinového nástroje vyluxujte sedadla, palubní desku, výplně dveří a podlahu. K vysávání čalounění a koberců použijte nástavec s měkkými štětinami.

Otřete povrchy

K otření vnitřních povrchů, jako je palubní deska, volant a kliky dveří, použijte utěrku z mikrovlákna nebo vlhký hadr. Na odolné skvrny použijte univerzální čisticí prostředek, který je bezpečný pro použití na povrchy automobilu. Dávejte pozor, abyste nepoužili příliš mnoho vody, protože by mohla proniknout do elektroniky a poškodit ji.

Vyčistěte okna

Očistěte okna vozu pomocí čisticího prostředku na sklo a utěrky z mikrovlákna. Ujistěte se, že sklo čistíte krouživými pohyby, abyste zabránili vzniku šmouh. Stěrače vyčistěte vlhkým hadříkem, abyste odstranili případné nečistoty nebo zbytky.

Osvěžte vzduch

Abyste se zbavili nepříjemných pachů v autě, použijte osvěžovač vzduchu nebo přípravek na odstranění pachů specifických pro vaše auto. Ujistěte se, že jste si vybrali vůni, která se vám líbí a není příliš silná.

Umyjte podlahové rohože

Jakmile dokončíte čištění interiéru vozu, umyjte podlahové rohože vodou a mýdlem. Než je vložíte zpět do vozu, nechte je zcela vyschnout.

Nezapomeňte na autosedačky

Pokud máte kožená nebo vinylová sedadla, použijte čisticí prostředek určený speciálně pro tyto materiály. V případě látkových sedadel použijte čistič na čalounění. Dávejte pozor, aby se čisticí prostředek nedostal na jiné části vozu, protože by je mohl poškodit.

Publikováno: 03. 04. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Romana Kozáková