Za povinné ručení může ušetřit většina motoristů. Víme, jak!

Ne nadarmo se říká, že automobil je nejhorší investice. Vždyť den poté, co si ho pořídíte, má mnohem nižší hodnotu. A co teprve náklady na provoz? Vozilo stojí svého provozovatele spoustu peněz, a to nejen co se týče pohonných hmot nebo nezbytných oprav, ale také pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. A zatímco cenu benzinu a náhradních dílů neovlivníme, poplatky za povinné ručení do jisté míry omezit můžeme. Většina provozovatelů motorových vozidel setrvává u staré a nevýhodné smlouvy, přitom se jim nabízí možnost, jak ušetřit? Jak? Prozradíme vám to.

Po pádu cen na samotné dno přišlo nečekané zdražování

Povinné ručení kdysi nabízel pouze jediný subjekt – Česká pojišťovna. Po pádu monopolu začaly pojistku nabízet i další pojišťovny a s nabídkou rostlo i cenové rozpětí pojistného. Konkurenční boj stlačil ceny na minimum, nicméně poté začaly pojišťovny průběžně zdražovat. Některé jen nepatrně, jiné o desítky procent. Především se však navýšilo pojistné takzvaných rizikových klientů. Tedy provozovatelů autopůjčoven, taxislužby, ale také řidičů z větších měst a těch, kteří mají řidičský průkaz teprve krátce. Zdražení výrazně pocítili také provozovatelé vozidel, kteří svou vinou přišli o bonus. Průměrné zdražení v roce 2021 činí 3,5-4 %. Pokud však letos opět dojde ke skokovému poklesu dopravy a následnému nárůstu, můžeme čekat další navýšení cen pojistného.

Neplaťte za povinné ručení více, než doopravdy musíte

Pokud se zvýšení cen pojistného dotklo i vás, stále máte šanci ušetřit. Stačí, když využijete porovnání povinného ručení na webu klikpojisteni.cz a obratem zjistíte, zda se pro vás nenabízí výhodnější alternativa. Poté, co vyplníte několik základních údajů, obdržíte na mail smlouvu a dočasnou zelenou (bílou) kartu. Některé varianty pojištění začnou platit i v případě, že je zaplatíte do doby 15 dnů po uzavření smlouvy. S vozidlem tak budete moct ihned na silnici. Nejlevnější povinné ručení, které si lze sjednat přes portál klikpojisteni.cz, začíná pod tisícikorunou. Podle porovnávače, jež nabízí nejlepší ceny pojištění na trhu, ušetří 86 % řidičů.

Publikováno: 10. 04. 2021

Kategorie: Pojištění a financování

Autor: Romana Kozáková