Profesionální dopravní značení si nechte udělat od odborné firmy

Při instalaci dopravního značení musíme být obzvláště opatrní. Jedná se o to, že jeho instalace podléhá zákonným pravidlům. Právě proto nemůže dopravní značení instalovat každý, jak se mu zachce. Vše má jasně dané podmínky. U dopravního značení se to řeší tak, že jeho instalaci zajišťují specializované firmy, které na to mají certifikaci. Jedině tak je zajištěno, že instalace dopravního značení proběhne přesně podle platných zákonných norem. Potřebu instalovat či realizovat dopravní značení přitom můžeme mít také jako soukromý subjekt, a to třeba pokud potřebujeme vyřešit značení na parkovišti u vaší firmy.

Zvolte kvalitního dodavatele

Realizace dopravního značení v zásadě znamená realizaci komplexního projektu. A to od jeho návrhu až po jeho provedení. Ideální je pochopitelně zadat takovou zakázku spolehlivé firmě, přičemž jedna z takových nabízí například dopravní značení v Brně. Se spolehlivou firmou vám odpadnou starosti, budete mít jistotu, že vše je provedeno tak, aby to nebylo v rozporu s legislativou. Firmy tohoto typu vám jsou schopny nainstalovat značení dle vašich požadavků, přitom se zpravidla jedná o:
  • Vodorovné značení
  • Svislé značení
  • Přenosné značení

Různé varianty značení

K dispozici tedy máte v zásadě trojici uvedených typů výše. Mezi velmi obvyklé, zejména třeba právě na již zmiňovaném parkovišti, patří dopravní značení vodorovné. Zde se jedná o klasické čáry na silnici, které musí být realizovány odpovídající barvou, která odolává povětrnostním podmínkám. Nechybí samozřejmě ale také možnost instalovat svislé značení, což jsou potom běžné dopravní značky. Zvláštním druhem značení je potom značení přenosné. To jsou typicky dopravní značky, které potřebujete umístit dočasně. Používají se například při stavebních úpravách a typické je, že si je můžete pronajímat.

Publikováno: 26. 11. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Romana Kozáková