Tipy, jak zvýšit cenu vozu, když ho chcete prodat

I když ve vaší garáži dřímá vytuněný automobil, který má sportovní výfuk, který má dokonce podložku pod SPZ a kromě jiného i potah na volant, stejně se jednoho dne můžete rozhodnout ho prodat. Zkrátka už s jeho výkonem nebo jízdou nejste spokojení, nelíbí se vám po vzhledové stránce, našli jste si jiný automobil, který se vám líbí víc a se kterým jste daleko více spokojení. V takové chvíli ho chcete prodat, na druhou stranu na něm nechcete prodělat, naopak chcete na něm vydělat. A tak přemýšlíte nad tím, jak zvýšit jeho hodnotu, i když už má za sebou několik stovek tisíc najetých kilometrů.

Možná si myslíte, že zvýšit cenu takto ojetého automobilu nelze, ale pravdou je, že existuje rovnou několik způsobů, jak zvýšit cenu vozidla, který chcete prodat. A my vám prozradíme, jak tedy na to.

Vyměňte ohmatané, poškozené díly

Stalo se vám během řízení, že jste narazili do sloupu nebo že jste pořádně ohmatali třeba rádio či volant? Zvažte výměnu těchto autodílů, to jen zvýší cenu prodávaného vozidla. Vždyť jistě nám dáte za pravdu, že neudělá dobrý dojem polepený volant nebo polámaná mřížka u klimatizace. Navíc takové autodíly neseženete za extrémně vysokou sumu, o tu si však můžete cenu prodávaného automobilu navýšit.

Jak jsou na tom kola?

Když má automobil nesjetá kola, je to jenom bonus. Na prodávaném voze by měla být nejen ještě použitelná kola, ale kromě jiného by měla být vyčištěná od prachu z brzd nebo od dalších podobných nečistot. Kola by také neměla být poškrábaná od obrubníků, to jen svědčí o ne zrovna dobrém zacházení s vozidly.

Připravte si veškerou dokumentaci

Abyste mohli automobil prodat za dobrou cenu, nesmíte postrádat nic ze servisní dokumentace. Jen to je potvrzením toho, že jste třeba koupili nové díly nebo provedli technickou kontrolu.

Publikováno: 29. 01. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Romana Kozáková