Opel Astra: Zkušenosti většiny majitelů jsou dobré!

Vozidlo značky Opel Astra vyrábí německá automobilka Opel a spadá do nižší střední třídy. Starší vozidla vycházela z typu Kadett. Německá firma je dodává na trh desítky let. Od první generace tohoto automobilu uplynulo již dokonce 31 let a momentálně se na trhu nachází model  v pořadí páté generace, která se prodává od roku 2015. Jednotlivé typy modelů se označují písmeny abecedy. Autobazary jsou jich plné a je tedy z čeho vybírat.

Astra druhé generace

Patří k nejrozšířenějším ojetinám od automobilky Opel. Je označována písmenem G. Tento model se poprvé dostal na trh v roce 1998 a vyráběl se až do roku 2010. Na rozdíl od předchozí generace F už vozidlo netrpí špatnou ochranou před korozí a jeho kvalita je v mnoha směrech na vyšší úrovni - většina majitelů tohoto modelu Opel Astra zkušenosti více než dobré. Firma nabídla karoserie ve více variantách, jako jsou tří a pětidveřový hatchback, sedan, kombi, a poté kupé, které bylo pouze dvoudveřové a z něj vycházel model kabriolet. Společně s příchodem této generace výrobce představil novou sportovní a výkonnou verzi pod názvem OPC neboli Opel Performance Center. Nejdříve však vyšla verze OPC 1, která byla oproti OPC 2 slabší. Vysloužila si zážehový atmosférický motor X20XER s výkonem až 118 kW. OPC 2 už se svými parametry bylo o poznání výkonnější, a to hlavně díky zážehového přeplňovaného motoru Z20LET s výkonem až 141 kW. Poté výrobci přidali další designové prvky, jako jsou jiná kola, nárazníky anebo spoilery. Počátkem roku 1999 vozidlo čekaly nárazové zkoušky, ve kterých prospělo se čtyřmi hvězdičky. Tento automobil, leč je starší, však i v dnešní době nabízí spektrum výhod.

Výhody Opel Astra G

Tento automobil, leč je starší, však i v dnešní době nabízí spektrum výhod, jako je například komfortní odpružení. Dokáže zaujmout svým vyváženým vzhledem exteriéru. Pro mnohé je zase důležitým požadavkem prostornost v interiéru - tento nárok Astra druhé generace naprosto splňuje, jelikož jeho prostor uvnitř vozidla je pro danou třídu solidní. Za zmínku stojí také velmi dostupný servis vozidla, protože se jedná o starší verzi. A ceny náhradních dílů? Ty jsou více než přijatelné.

Publikováno: 20. 07. 2021

Kategorie: Automobily

Autor: Romana Kozáková