Nejvyšší čas na pořízení střešních nosičů

Pokud pravidelně při balení na zimní či letní dovolenou postrádáte ve svém autě potřebný prostor, vyřešte to jednoduše. Rakev, nebo přesněji střešní box, dodá potřebný objem a pojme vše to, co se nevejde do zavazadlového prostoru vašeho vozu. Pokud vás toto řešení oslovilo, pak musíte nejdřív zjistit, zda je vaše auto opatřeno podélnými příčníky, tzv. hagusy. Na ty následně přijdou střešní nosiče. Jaký typ je vhodný právě pro vaše auto, vám poradí ve specializovaných prodejnách a půjčovnách, nebo to můžete jistit samy na webových stránkách. Prodejci zde mají filtry, díky kterým snadno zjistíte, který montážní kit včetně tyčí a patek bude na vaše auto sedět.

Střešní boxy – velký pomocník pro velkou rodinu

Pokud máte velkou rodinu nebo prostě jen patříte mezi lidi, kteří s sebou na dovolenou potřebují standardní skříň i s botníkem, pak neváhejte s pořízením střešního boxu. Menší, nebo větší, tato volba je čistě na vás a vašich potřebách. Ovšem jak to už bývá, když je dostatek prostoru, bylo by hříchem ho nevyužít. V zimě je poměrně snadno předvídatelné, co střešní boxy pojmou. Lyže, hůlky, případně lyžáky či pekáč a k tomu několik měkčích drobností, kterými vyspárujeme každý volný centimetr. Ještě flexibilnějším pomocníkem je však střešní box v létě. Dokáže pojmout neuvěřitelné množství věcí – od člunů či dalších plavidel až po stany, spacáky, dětské kočárky či cestovní postýlky nebo psí pelech. Kufru vašeho auta se tak výrazně uleví a s přehledem do něj vyskládáte vše ostatní.

Když není potřeba box, postačí nosiče lyží

Pokud nemáte příliš velké nároky na prostor, střešní box je pro vás zbytečně nákladným řešením. Jestli si na hory vystačíte s jedním kufrem, pak budou plně postačovat nosiče lyží. Ty dokonale splní účel a bezpečně přepraví vaše lyžařské vybavení. Rozdíl v ceně střešních boxu a nosičů lyží není propastný, ovšem znatelný ano. A to jak v případě koupi, tak v případě pronájmu. Zvažte proto, co opravdu potřebujete.

Publikováno: 16. 01. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Romana Kozáková