Při ztrátě klíče od auta je nutné rychlé řešení

Klíče od auta si většinou dobře hlídáme, nebo se o to alespoň snažíme. Přesto se alespoň jednou v životě každému povede je ztratit nebo zničit tak, že nejdou použít. Co pak?

Bez klíčů

Prohledáte všechny kapsy, zavazadla, okolí posledního pohybu a klíče od auta nikde. Klasická noční můra všech řidičů, o které si ale většinou myslíme, že se nás netýká. Klíče můžete ztratit nevědomky, mohou vypadnout třeba při jízdě na kole nebo je zapomenete někde ležet. Můžete o ně ale také přijít tak, že sice víte, kde k tomu došlo, ale stejně už není naděje na záchranu. Třeba když vám omylem vypadnou z ruky do hluboké řeky nebo na výletě ze skály. I takové věci se stávají. Ať už vědomě nebo ne, bez klíčů auto nenastartujete, a tak je nutné reagovat rychle a s chladnou hlavou.

Myslete dopředu

Základním bezpečnostním pravidlem každého majitele auta by mělo být, že má náhradní klíč od auta. Doma, u kamaráda, v práci, kdekoli, kde je možnost se k němu v případě nouze dostat. To je ta nejlepší varianta, stačí je dostat k autu a můžete odjet bez jakýchkoliv problémů. Pokud ho nemáte, je dobré ho urychleně získat, výroba klíčů vás pořád vyjde levněji, než když je nemáte. A to platí i v případě, že se ony náhradní klíče najednou staly těmi jedinými. Když totiž zůstanete bez klíčů, tedy nemáte žádné, čeká vás odtah auta, jeho nouzové otevření, kompletní demontáž zámků, zjištění kódů, výroba nových klíčů a případné překódování a mnoho dalších úkonů, které už na své peněžence opravdu pocítíte. Na klíčích totiž bývá i dálkové ovládání centrálního zamykání, čip s kódy pro imobilizér a mnohdy i další funkce, spojené s řídící jednotkou. Klíče můžete střežit jako oko v hlavě, náhoda ale občas hraje proti. Ztrátu klíčů nikdo neplánuje, přesto je dobré na ni myslet a mít vždy v záloze alespoň jeden náhradní klíč od auta. Ušetříte si zbytečné problémy i peníze.

Publikováno: 05. 06. 2020

Kategorie: Nezařazené

Autor: Romana Kozáková