Zimní sraz si letos nenechte ujít

Elefantentreffen, zimní sraz elefantů, to je prostě legendární pojem. Už si udělejte křížek v kalendáři a začněte se těšit na skutečně netradiční zážitek. Pořiďte si kvalitní moto oblečení, včetně bundy na motorku a zjistěte si, co vás vlastně čeká.

Jsi drsňák? To se teprve pozná

Nablýskané mašiny zde rozhodně neuvidíte. V mrazivém počasí si totiž všichni své nejkrásnější mašiny nechávají přezimovat v teplé garáži. Na tenhle sraz pak vyrážejí nadšenci z celé Evropy, aby se usadili vedle dalších bláznů, kterým nevadí, že právě dlí v mrazové kotlině uprostřed chladného únorového večera. Zde se skutečně pozná, kdo je machr, a kdo si na to jen hraje. Mašiny jsou tu skutečně netradiční. Vše, co jede, je zde.

Kousek za hranicemi

Šílenci z celé Evropy si tak s sebou berou trochu dříví na oheň, spacák a něco na zahřátí, aby se večer sesedli u ohně a trávili večer mnohojazyčnou konverzací. Kdo si přibalil tekutý svetr, má jistotu, že dobře usne. Našinci to přitom na tenhle sraz nemají ani příliš daleko. Sraz se totiž koná v Bavorském lese, jen nějakých 40 kilometrů od tuzemských hranic.

Program? Ten nejlepší

Jste zvyklí, že je na srazech bohatý doprovodný program? Přednášky, předváděčky, kapely? Tak tady s tím rozhodně nepočítejte. Tento netradiční sraz nemá žádný oficiální program. O to krásnější atmosféra zde, alespoň podle jeho věrných účastníků, panuje. Lidé si sednou k ohni a debatují nad svými zážitky z mrazové cesty sem, nebo se zabývají vzpomínkami na letní projížďky, kdy neměli rampouchy u nosu.

Je libo podestýlku?

Že je vám zima? Za příplatek si můžete přikoupit trochu slámy na podestýlku. Ti majetnější si kupují také dřevo na otop, které si nepřivezli po vlastní ose. Na sraz se nedostane žádné dvoustopé vozidlo, spaní v karavanu je tak vyloučeno.

Pokud jste se rozhodli, že dojedete na sraz elefantů, zřejmě si s sebou vezete teplé oblečení a něco málo dřeva na oheň. Máte sajdkáru? Skvělý nápad. Tam se vleze dřeva ještě o trochu více. Už se těšíte na netradiční sraz, který se každoročně pořádá na přelomu ledna a února?

Publikováno: 05. 02. 2023 / Aktualizováno: 31. 10. 2021

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Romana Kozáková