Pronájem dodávky nejen na jeden den

Stěhování představuje v našem životě situaci, při které máme mnoho práce na několik týdnů dopředu, máme také trochu pocuchané nervy, že se to nestihne včas nebo že a něco zapomeneme. Jestliže ale nemáme velké auto k převozu, nebo zkrátka jen protože nechceme služby stěhovacích firem, můžeme si jednoduše dodávku zapůjčit a to na jak dlouhou dobu chceme. Krabice, papírové pásky, různé plastové boxy nám teď nějakou dobu budou dělat společnost při balení věcí, a protože máme otázku přepravy téměř vyřešenou, můžeme začít s balením.

Co to vlastně znamená v praxi

Otázkou pro některé ale zůstává, co od toho vlastně očekáváme. Jestliže chceme pouze převézt materiál na chalupu, protože budeme stavět nový plot nebo budeme stavět garáž, musíme se poohlédnout po užitkové dodávce k tomu určené. Zavazadlový prostor tady bude hrát asi velkou roli. To samé platí vlastně i u možnosti stěhování naší babičky nebo třeba jen převozu nového nábytku v demontu. Užitkové vozy mají v tomhle směru velmi velké využití. Nabídka autopůjčoven je také rozšířena i o dodávky na přepravu osob, takže pokud například máme v Praze školení některých zaměstnanců a my jsme z Český Budějovic, nemusíme se mačkat v hromadných prostředcích, ale můžeme si zvolit právě tuto variantu. Velké plus je v tomto případě časová úspora. Podobně jsou na tom i obytné dodávky, které nabízejí komfort v podobě luxusně vybavených obytných dodávek třeba na vysněnou dovolenou.

Dlouhodobý a krátkodobý pronájem

Všeobecně je známo, že pokud si zapůjčíme dodávku, můžeme si ji pronajmout nejen na pár hodin nebo jeden den, ale můžeme požádat o dlouhodobý pronájem, který je vhodný zejména pro začínající podnikatele a živnostníky, kteří nedisponují vlastními vozy. Tato služba je vhodná zejména proto, že dodávka má cenu někdy i přes půl milionu a tak je tento dlouhodobý pronájem vhodný zejména právě pro ty, co nemají tolik finančních prostředků, ale i z důvodu, že pokud by si pořídil takový novopečený instalatér nový vůz a po roce by zjistil, že podnikání není to pravé ořechové, finance by byly vlastně pryč. Svou podnikatelskou kariéru by tak skončil dříve, než zamýšlel.

Co vše potřebujeme k pronájmu?

Běžný postup pronájmu dodávky nebo jiného auta je takový, že bez řidičského průkazu bychom neměli do půjčovny ani chodit. Pokud jej nemáme, máme prostě smůlu. Dalším potřebným dokladem je samozřejmě občanský průkaz, některé autopůjčovny požadují i určitou věkovou hranici řidiče. Také je nutné s sebou mít i finanční hotovost na zaplacení kauce, která je vratná.

Co nabízejí autopůjčovny

Na trhu dnes máme mnoho takových spolehlivých firem, které nabízejí profesionální služby v oblasti pronájmu dodávek. Vozový park takové firmy nám zákazníkům má jistě co nabídnout, od světových značek přes komfortní vybavení. Před podpisem smlouvy si auto dobře prohlédněme ať později nemáme problémy s vysvětlováním, jak to, že jsou ty zadní dveře poškrábané nebo čelní sklo prasklé. Ušetříme si tak spoustu nepříjemností. Půjčovny také nabízejí různé bonusy a snaží se ze všech sil přilákat co nejvíce klientů. Jedním z tahů konkurenčních firem je například cena pronájmu.

Publikováno: 18. 02. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Romana Kozáková