Barum Bravuris 5 HM: Horká novinka pro letní sezónu

V posledních několika týdnech se začalo počasí zlepšovat, rtuť teploměru už málokdy klesne pod bod mrazu, což je signál toho, že se zimní období s námi pomalu loučí. Pravděpodobně nám dáte za pravdu, že zimní měsíce jsou pro řidiče nejnáročnější, protože se potýkají se sněhem, ledovkou, ba dokonce mnohdy i kalamitními situacemi. Zákon stanovuje povinnost mít zimní pneumatiky od 1. listopadu do 31. března následujícího roku, tedy jen pokud se na vozovce objevuje souvislá vrstva sněhu či námrazy, nebo je možné takovou situaci předpokládat. Jelikož jsme se konečně přehoupli do prvního jarního měsíce, je nejvyšší čas uvažovat nad koupí nových letních pneumatik, pokud vám ty z předchozí sezóny dosloužily. Rozhodně byste neměli nechávat objednávání letních pneumatik na poslední chvíli, neboť podle meteorologů se mrazivé počasí nevrátí, a tak můžete s čistým svědomím přezouvat na letní obutí ještě před koncem března. Stejně jako každý rok, tak i v tom letošním se na trhu objevily nové modely letních pneumatik. V následujících řádcích se zaměříme konkrétně na Barum Bravuris 5 HM, horkou novinku pro nadcházející sezónu.

Značka Barum je v našich končinách populární

V českých vodách se nemalé oblibě těší značka Barum, která se pyšní více než 70letou tradicí. Doslova nekonečný příběh společnosti se začal psát v roce 1948, kdy došlo k fúzi tří výrobců pneumatik, a tím došlo ke vzniku legendárního brandu známého v současné době po celém světě. Společnost každoročně vyrobí na 21 milionů pneumatik a představuje předního výrobce pneumatik na evropském trhu.

Barum Bravuris 5 HM jsou vysoce spolehlivé

Tradiční český výrobce pneumatik v loňském roce představil model Barum Bravuris 3 HM, jenž je určen nejen pro malé a střední automobily, ale také pro luxusní vozidla značek, jako jsou Porsche a Mercedes-Benz. Společnost však pracovala na dalším vývoji a v letošním roce s velkou fanfárou představuje nástupce pneumatik Barum Bravuris 3 HM s číselným označením 5. Barum Bravuris 5 HM se pyšní dlouhou životností, mimořádným kilometrovým výkonem a nízkým valivým odporem. Pneumatiky jsou vyrobené ze speciální směsi High Mileage s novou polymerovou technologií, která slibuje mnohem lepší odolnost vůči oděru. Barum zapracoval také na dezénu, vylepšil přilnavost na mokré vozovce a snížil valivý odpor, a tím pádem i spotřebu paliva. Směs High Mileage je vysoce flexibilní, tudíž letním pneumatikám nevadí ani vysoké letní teploty. Stejně tak nedochází ani k deformacím a přehřívání.Stejně tak se nemusíte obávat ani vysoké hlučnosti. Co se týče rozměrů, Barum Bravuris 5 HM jsou letní pneumatiky v rozměrových řadách 15 až 21“. Pneumatiky byste měli vybírat podle kvality, nikoliv na základě ceny. Není rozumné šetřit na nesprávných místech. Myslete na svou bezpečnost.

Publikováno: 04. 03. 2019

Kategorie: Automobily

Autor: Romana Kozáková

Tagy: barum bravuris 5 HM