Řidičák si udělejte v zimě, nebudete litovat!

Uvažujete o tom, že byste si konečně udělali řidičský průkaz, ale rozhodli jste se, že počkáte na léto? Ačkoliv je autoškola v zimě postrachem, ve skutečnosti má spoustu výhod. Žáci se naučí mnohem více než za lepšího počasí. Není nad to, když si jízdu na sněhu a za tmy osvojíte vedle zkušeného instruktora. Získáte skvělé zkušenosti, které se vám budou v reálném provozu hodit.

Led, mokro a tma

Jízda ve zhoršených podmínkách je náročná. Vy ji hravě zvládnete, protože budete mít krizové situace „v malíku“. Když se pak setkáte s nástrahou v podobě zledovatělé či mokré vozovky, nepropadnete panice – naopak lépe udržíte nervy na uzdě a vše zvládnete mnohem lépe, než kdybyste absolvovali autoškolu v létě.

Beze strachu za volantem

Někteří řidiči mají z jízdy za zhoršených podmínek až úzkostlivý strach. To však nebude váš případ, protože ti, kteří řidičské průkazy získali po absolvování kurzu v zimě, se zimního provozu nebojí. Instruktor vás naučí, jak řídit s rozvahou a opatrností. Zimu budete považovat za standard a léto si náležitě užijete.

Méně aut na silnicích

V zimě je provoz nižší než po zbytek roku. Většina řidičů zároveň jezdí pomaleji a na motorkáře a cyklisty téměř nenarazíte. A aby toho nebylo málo, nikdo na vás nebude troubit, když pojedete pomaleji kolem 30 – 40 km/h. Nižší rychlost je při učení výhodnější, protože vám dá více času na reakce.

Shovívavost u zkoušek

Autoškola Praha KING potvrzuje, že instruktoři přistupují k žákům o něco mírněji a odpouští jim některá drobná pochybení, která by jinak „neprošla“. Jinými slovy berou ohled na to, že v zimě se jezdí trochu jinak. Shrnuto a podtrženo, v zimě si z autoškoly odnesete mnohem více zkušeností a budete připraveni na ty nejhorší podmínky. Ale bát se nemusíte, určitě to zvládnete levou zadní. Stačí si jen vybrat tu správnou autoškolu...

Publikováno: 04. 01. 2018 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Romana Kozáková

Tagy: autoškola v zimě | kdy dělat autoškolu