Důvody, proč investovat do vestavby do aut aneb když se z auta stane váš životní parťák

Trendem dneška je zdravý životní styl. Výlety, turistika, cesty na kole a kempování pod stanem. Nezávislost a jednoduchost, cestování z místa na místo bez zbytečných komplikací.

Podobné plány mají své výhody, ale vždy vyžadují pečlivou přípravu a plánování. Nechcete nic zapomenout. Potřebujete vše vtěsnat do kufru auta tak, aby důležité věci byly po ruce a nemuseli jste pro každou maličkost celý kufr znova přerovnat. Ideálem se zdá karavan, ale ten se rozhodně nehodí pro běžné ježdění. Navíc, skutečně se chcete dlouhé měsíce starat o velký vůz, který si opravdu užijete jen několik dní dovolené? Obytný přívěs se může jevit jako lepší volba. Ale stále má potíže s velikostí, uskladněním a cenou. Nadšeným vyznavačům aktivní dovolené tak často nezbývá než se smířit s obyčejným zavazadlovým prostorem jejich osobního vozu. Jedna možnost ovšem existuje. Jednou možností je úprava dodávky na spaní nebo auta na spaní.

Proměna rodinného vozu na karavan trvá jen pár minut

Vestavba do auta na spaní není složitá věc. V zásadě si do kufru přidáte speciálně navržený box, jehož horní část slouží k přípravě lůžka a spodní část k uložení zavazadel nebo doplňkové výbavy. Výrobci samozřejmě při návrhu mysleli na různé druhy vozů i bezpečnost a pevné ukotvení. Vestavby jsou možné i do středně velkých osobních aut, typu Škoda Octavia. Větší vozy pak nabízí více možných řešení, včetně zástavby složitějších kompletů.

Za cenu, která se rovná zlomku ceny obytného vozu přetvoříte své rodinné auto na malý karavan. Vestavba se dá na konci dovolené vyjmout a uložit do garáže, kde zabere jen tolik místa, co několik kufrů vedle sebe.

Je libo piknik?

Výrobci boxů nezapomněli ani na pohodlí. Nabízí doplňkové skládací boxy s plynovými vařiči a prostorem pro úpravu potravin nebo chladničku. Boxy nezaberou mnoho místa a jejich složení je rychlé a jednoduché. Mimochodem, nabízí se i boxy na vodu s prostorem pro mytí nádobí. Včetně funkční baterie.

Publikováno: 24. 03. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Romana Kozáková