Auto se musí lesknout čistotou. Důležitá je též dezinfekce klimatizace

Většina z nás jezdí automobilem dnes a denně a obvykle stejně tak často používáme klimatizaci. Ta je však bez údržby kontaminovaná různými patogeny, které ohrožují zdraví posádky automobilu. Trpí dospělí i děti. Údržba klimatizace by měla být jedním ze základů péče o vozidlo. A rozhodně bychom neměli spoléhat pouze na to, že se nám o ni postarají v servisu na pravidelné servisní prohlídce. Klimatizace není důležitá jen pro letní horka. Již při prvním jarním sluníčku může teplota uvnitř vozidla atakovat hodnoty, kdy zapínáme klimatizaci. Ale pozor na nebezpečí, které v ní číhá. Její útroby doslova hostí nezvané patogeny, které negativně ovlivňují naše zdraví. Se zapnutím klimatizace jako bychom spustili současně inhalaci těchto škodlivin – bakterií, virů i plísní. Proto je důležité klimatizaci udržovat čistou. Vhodné prostředky k tomu existují a nemusíte se bát složitosti jejich použití. Dezinfekce klimatizace se aplikuje snadno i svépomocí.

Jak poznat, že naše klimatizace potřebuje vyčistit?

V ideálním případě si znaků znečištění vůbec nevšimneme a klimatizaci čistíme pravidelně. V rámci servisu, ale i svépomocí, tedy častěji pomocí snadno aplikovatelných čisticích prostředků. Pokud nejsme takto pečliví, znečištěná klimatizace dá o sobě vědět zápachem v automobilu, zatuchlým vzduchem a též se projeví na různých dýchacích obtížích pasažérů, pokud jsou v jakémkoliv smyslu citlivější na alergeny. Co s tím dělat?

Zlikvidujte bakterie a další patogeny do 15 minut

Dezinfekce klimatizace Meguiars AIR Re-Fresher dokáže klimatizační systém dezinfikovat a zbavit všech bakterií a kvasinek. Odstraní též nežádoucí pachy a provoní dlouhodobě interiér. Nepotřebujete k tomu více než 15 minut. Automobil tedy dělá nejen zdravějším, ale i voňavějším. Aplikuje se velice snadno. Stačí nastavit na maximum ventilátor klimatizace a uzavřít všechna okna i dveře. Před tím na středový panel zadních sedaček postavte plechovku a aktivujte trysku. Auto opusťte a nechte uzavřené 15 minut. Jedna plechovka vystačí na běžně velký automobil, včetně větších SUV. TIP: Tuto dezinfekci klimatizace doporučuje e-shop Vlesku.cz. Ten se specializuje na prostředky pro čištění interiéru i exteriéru automobilů, celkový detailing a případně i vůně do auta.

Publikováno: 27. 02. 2022

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Romana Kozáková