Jak vybrat ojeté auto a nenaletět?

Největší motivací pro nákup ojetého automobilu je zejména nižší pořizovací cena. Na území České republiky je trh s těmito vozy velmi široký. Vybírat tak můžete z široké palety značek, modelů i technických specifikací. Někteří z nás mají obavy z nekalých praktik autobazarů, ale to je spíše pozůstatek z dob minulých. Pokud zvolíte seriózní autobazar, nemusíte se ničeho takového obávat. Přečtěte si, na co si dát při koupi auta z bazaru pozor.

Udělejte si průzkum trhu

V první řadě si pročtěte různé motoristické magazíny, recenze aut a projděte internetové diskuze. Odhalíte tak včas všechny případné neduhy autobazaru.

Vybírejte online

Neoddiskutovatelnou výhodou je online nabídka vozů. Prodejce ojetých vozů, který má ve své nabídce pouze kvalitní a prověřené automobily, nemá co skrývat. Proto všechny vozy ochotně ukáže na svých internetových stránkách. Vy si tak podle svých požadavků můžete v klidu domova sestavit užší výběr, který vyhovuje vašim požadavkům a možnostem. U každého modelu naleznete fotogalerii a kompletní technickou specifikaci.

Najeté kilometry nejsou vše

Při samotném výběru automobilů nehleďte pouze na najeté kilometry. Je důležité klást mnohem větší důraz na celkový technický stav vozidla. Na prohlídku vozu si přizvěte nezávislého automechanika. Dokáže objektivně a odborně posoudit stav vozidla a solidní prodejce nebude mít s jeho přítomností sebemenší problém.

Využijte možnost testovací jízdy

Solidní autobazar vám ochotně nabídne zkušební jízdu s vozem, o který máte enormní zájem. Během jízdy se ujměte řízení a dbejte zvýšené pozornosti. Vnímejte chod motoru, funkčnost brzd, přesnost řízení a celkový projev vozu.

Stanovte si rozpočet a držte se ho

Při nákupu ojetiny je dobré počítat s finanční rezervou. Kvalitní autobazar s širokým výběrem prověřených vozů vám dokáže nabídnout dostatečný výběr vozů ve vámi určené cenové relaci.

Publikováno: 25. 10. 2022

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Romana Kozáková