Jak si přitopit v garáži či dílně? Poradíme vám vhodné topidlo!

Když venkovní teploty klesnou k nule, v garáži je to znát. A pokud dané prostory nelze vytápět běžným způsobem, musíme se poohlédnout po jiném řešení. Jako správná volba se jeví mobilní topidla, která dokáží vytvořit tepelnou pohodu během krátké chvilky. Mezi nejznámější dílenská topidla patří topidla Master, která se vyrábí v dieselovém, plynovém i elektrickém provedení. Která varianta je vhodná do menší až středně velké garáže či dílny?

Topidlo do dílny by mělo splňovat především požadavky na dostatečný výkon. V případě menších prostorů lze najít vhodný model ve všech zmíněných kategoriích, přičemž většina zákazníků nakonec zvolí elektřinu – jednoduše proto, že elektrická topidla produkují čisté teplo bez zplodin a nespotřebovávají kyslík.

Pokud se však v dílně pohybujete takříkajíc od rána do večera a jde vám o co nejnižší náklady ze energie, měli byste zvážit pořízení topidla na naftu. Podmínkou pro jeho provoz je dostatečné odvětrávání, respektive odvod spalin rourou nebo komínem.

Nejnižší pořizovací cenou se chlubí plynová topidla, která – stejně jako topidla na naftu – vyžadují odvětrávání, protože při provozu spalují kyslík a produkují CO2. Mezi hlavní výhody plynových topidel patří slušný výkon, tichý a bezpečný provoz a mimo jiné fakt, že zůstávají na povrchu studená. Odradit by vás mohla nezbytná manipulace s plynovou bombou.

Pokud si s výběrem mobilního topidla do dílny nevíte rady a nechcete udělat zbytečnou chybu, obraťte se na specialisty z eprofi.cz a nechte si poradit konkrétní model. V nabídce najdete zařízení značky MASTER, která patří k tomu nejlepšímu na trhu. V případě problémů nadměrnou vlhkostí se neváhejte zeptat také na adsorbční nebo kondenzační odvlhčovače, tedy vysoušeče vzduchu – bližší informace najdete na webových stránkách odvlhcovace.info.

Publikováno: 03. 03. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Romana Kozáková