Plánujete road trip s malými dětmi? Prozradíme, jak to zvládnout

Jsou doby, kdy jste jezdili sami na dovolené už pryč? Plánujete už nějaký ten pátek dovolenou jenom s dětmi? Pokud to tak opravdu je, určitě nechcete pobývat v hotelech, kde budou děti dělat jenom neplechu. Co se s nimi vydat na takzvaný road trip, kdy s nimi budete spát v autě? Vestavby do aut nebo vestavby do dodávek dnes už nejsou tak velkou čárou přes rozpočet, navíc pro děti to bude opravdu velké dobrodružství. Možná si říkáte, že road trip s malými dětmi není dobrý nápad. Pojďme si však zmínit několik tipů, díky kterým to hravě zvládnete.

Všechno plánujte společně

Děti nebudou zlobit, pokud budou vědět, na co se mají těšit. Proto s nimi plánujte vaši cestu společně. Společně si sedněte na mapu a ukažte si obrázky míst, která uvidíte, pokud budou hodné a pokud cestování zvládnou. Ukažte jim také hřiště, které se nachází po cestě a na kterých se určitě zastavíte, aby se vyřídily.

Mějte vždy po ruce něco k snědku

Pamatujte na jedno pravidlo, a sice hladové dítě je vzteklé dítě. Proto mějte nachystanou pořádnou svačinu a samozřejmě mějte do zásoby i něco sladkého, co dětem nabídnete, když to s nimi nebude k vydržení. Ideální je udělat toasty, po těch je vždycky poptávka, a samozřejmě nezapomeňte na pěknou dávku ovoce a zeleniny.

S sebou hry a hračky

Aby se děti po cestě nenudily, je dobré mít pro ně nachystané pohádky na tabletu, případně hry a hračky, knížky. To oceníte i v době, kdy budete v autě přespávat a dětem se ještě nebude chtít spát. Nezapomeňte také na malování, to děti zabaví ve chvíli, kdy budete připravovat třeba něco k večeři.

Vždycky se střídejte

Rozhodně byste to neměli nechávat všechno na ženě nebo naopak na muži. Se zabavováním dětí byste se měli střídat stejně jako se řízením. Cestování pak nebude tak náročné, naopak to bude zábava.

Publikováno: 28. 04. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Romana Kozáková