Co na podzim nedělat se svým autem

Chcete svému autu dopřát tu nejlepší péči? Poradíme vám, čemu se na podzim a před zimou vyhnout. Starejte se o své auto tak, aby byla vaše jízda nejen komfortní, ale také bezpečná a plynulá.

Vyhněte se myčce

Slyšeli jste o tom, že pravidelné mytí auta je téměř nutností pro jeho skvělý vzhled i funkci? Určitě platí, že odstraňování nečistot z karosérie je správným krokem. Některé nečistoty jsou velmi agresivní a mohou zničit lak. Vyhněte se však přespřílišné péči, která autu spíš škodí. Myčce se vyhněte na podzim kvůli nepříznivému počasí a častým změnám teplot. Ideální způsob, jak své auto efektivně připravit na toto období je péče na konci léta a začátku podzimu. V tuto dobu auto důkladně omyjte, nebraňte se použití vosku a nezapomeňte ani na péči o podvozek.

Nepodceňujte rez

Máte-li auto starší výroby, rozhodně nepodceňujte, pokud vám začalo rezivět. Naplánujte si návštěvu servisu a nenechte auto rezivět ještě další podzim a zimu. Právě velké změny teplot, deštivé počasí, nekryté stání a následný sníh a posypová sůl dokážou vaše auto nepříjemně potrápit.

Nespoléhejte na starou baterii

Podzim je ideální dobou, kdy je nutné věnovat pozornost technickému stavu vašeho vozidla. Nechte zkontrolovat řídící jednotku, opravte tachometr a konečně do svého auta nainstalujte dlouho plánovaný alarm. Na podzim a v zimě rozhodně nespoléhejte také na starou baterii, se kterou jste měli už dřív problémy. Přece nechcete zůstat v nepříznivém počasí někde stát na cestách, bez možnosti nastartovat.

Nespoléhejte na jeden klíč

Možná je na čase, abyste si konečně nechali vyrobit náhradní autoklíč od vašeho vozu. Na podzim a v zimě rozhodně nechcete zažít situaci, že ztratíte klíče a nebudete se moct dostat do svého auta. Mějte náhradní klíč schovaný doma nebo jej nechte u vašeho protějšku. Alespoň dva autoklíče s imobilizérem se hodí nejen v případě, že auto používáte oba, ale také pro zmíněné ztráty, a to hlavně na cestách a na dovolené.

Auto není trezor

Připomeňte si, že auto není trezor a neměli byste v něm nechávat cennosti. Pokud necháte v autě notebook, mobilní telefon a další drahé a cenné věci na očích, počítejte s tím, že opravdu riskujete. V chladné dny, kdy v noci mrzne také není vhodné nechávat drahou elektroniku v autě, a to ani v případě, že parkujete před domem.

Publikováno: 30. 09. 2022

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Romana Kozáková