Autobazar nemusí být špatnou volbou. V čem je lepší než soukromá inzerce?

O autobazarech se toho napsalo již mnoho a spousta lidí na ně hledí skrz prsty. Přesto se zdá, že se v posledních letech situace výrazně zlepšila. Svědčí o tom výsledky mnohých anket, ale také zvýšený zájem o ojeté vozy nabízené právě touto cestou. Pokud se v dohledné době chystáte na pořízení „ojetiny“ i vy a stále máte vůči autobazarům pochybnosti, možná vám při rozhodování pomůže tento článek. Přečtěte si, jaké nesporné výhody nákup a prodej v autobazaru má. Autobazar je dobrou volbou pro každého, kdo se v automobilech příliš nevyzná a nechce zbytečně ztrácet čas. Prodej a nákup prostřednictvím autobazaru může bývá méně rizikový než soukromá inzerce. Samozřejmě za předpokladu, že se obrátíte na prověřeného prodejce – ale to by mělo být samozřejmé.

Víte, na čem jste

Nemáte náladu na smlouvání, telefonování a vyměňování mailů? V autobazaru se ihned dozvíte, kolik můžete dostat za své vozidlo. Pevné ceny mají i nabízené vozy. A s trochou štěstí naopak dostanete slevu, případně se vám podaří vůz prodat za o něco vyšší cenu.

Ručení za skryté vady

Koupíte-li si auto od soukromé osoby, dle zákona ručí za skryté vady. Jenomže v praxi bývá velmi složité dostat peníze zpátky. Jednání se solidním autobazarem je většinou mnohem jednodušší. A platí to i naopak – prodáte-li automobil autobazaru, ten za vás záruky vůči budoucímu majiteli převezme.

Komfortní administrativa

Současná legislativa již neumožňuje tzv. polopřevod, kdy si nový majitel přihlásil auto až později, Nyní se musí odhlášení a přihlášení provést dohromady, což proces převodu mírně komplikuje. Ne však v autobazaru. Ten je na takové situace dobře připraven a ušetří vám spoustu času.

Garance původu a technického stavu

Obrátíte-li se na prověřený autobazar v Praze či v jiném městě, budete mít jistotu, že nekupujete zajíce v pytli. Solidní prodejce garantuje původ vozu i dobrý technický stav. Nebude si přece dělat špatnou reklamu, když je v daném oboru taková konkurence.

Publikováno: 04. 01. 2018

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Romana Kozáková

Tagy: výhody autobazaru