5 způsobů, jak vylepšit auto a zachovat přitom původní použitelnost

Pokud máte po víkendovém Fast & Furious maratónu pocit, že vaše auto potřebuje vylepšit, ale zároveň nemůžete provést úpravy na úkor praktičnosti, máme pro vás skvělou zprávu. Možností je víc než dost a my vám představíme ty nejoblíbenější. Jak modifikace dopadne, ovšem záleží na vašem dobrém vkusu a samozřejmě i na rozpočtu. Většina z následujících prvků je naštěstí cenově dostupná. Tak hurá na věc!

1. Pneumatiky

Kola dělají auto. Že jste to už někde slyšeli? Tak se tím řiďte, protože bez pořádného obutí bude vaše kára pouhou výkladní skříní. Vhodně zvolené pneumatiky vytěží z potenciálu vozu maximum. Nehledě na to, že se výrazně zvýší úroveň bezpečnosti. Proto na gumách zbytečně nešetřete a investujte do modelu, který plně odpovídá povaze vašeho auta. Konkrétní tipy nečekejte, každý vůz potřebuje něco jiného. Zda zvolíte alu disky, nebo si pořídíte nové poklice na stávající plecháče, necháme na vás. Obě varianty mají specifické (ne)výhody.

2. Brzdy

Brzdový systém musí být schopen zablokovat kola – brzdná dráha pak závisí na kvalitě pneumatik. Od kvalitnějších brzd si proto neslibuje lepší brzdný efekt, limitem jsou spíše zmíněné gumy. Můžete je však vylepšit tak, aby kotouče lépe odváděly teplo do okolního prostředí a nevadly tak rychle jako doposud.

3. Potahy do auta

Pokud jste potahy v rámci konfigurace nového auta neřešili a až nyní došli k závěru, že nelahodí vašemu estetickému cítění, pořiďte si jiné. Za volantem se budete cítit příjemněji, a navíc zajistíte, aby se sedačky neopotřebovávaly. Potahy do auta se vám přirozeně budou hodit ještě o něco více, pokud jezdíte v ojetině, která už toho leccos zažila. Zda zvolíte klasický potah, nebo moderní autotriko, je na vás. Obojí interiér vozu příjemně osvěží.

5. Výfuk

Proč se zaměřit na výfukový systém? Nový výfuk propůjčí vozu lepší zvuk. Ale o ten jde až v druhé řadě. Mnohem důležitější jsou nižší hmotnost (sériové výfuky jsou obvykle velmi těžké) a lepší průchodnost. Kvalitní výfuk automobilu přidá na výkonu a dynamice.

Publikováno: 24. 10. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Romana Kozáková