Tradiční Německé automobilky

Německo má v oblasti výroby automobilů poměrně velkou tradici. Automobilek, které v této zemi vznikly, je celá řada. Podívejte se společně s námi na ty nejznámější německé automobilky, které na trhu dominují. Možná si nakonec auto z německé produkce pořídíte - pak se o něj nezapomeňte řádně starat, aby vypadalo stejně dobře, jak jezdí. S výběrem autokosmetiky a doplňků vám pomůže tento portál.

Audi

Automobilka založená v roce 1909, která je aktuální známá hlavně pro svou výrobu luxusních automobilů. Kdo hledá reprezentativní vzhled (udržujte lak pomocí kvalitní autokosmetiky - https://internetovyporadce.cz/autokosmetika/), pohodlí, skvělé jízdní vlastnosti, nebo moderní technologie, ten nebude z nabídky automobilky zklamán.

BMW

BMW neboli Bayerische Motoren Werke patří mezi tradiční a známé výrobce automobilů, ale také motocyklů, nebo motorů. Automobilka byla založena v roce 1916 a dnes, podobně jako konkurent Audi, nabízí kvalitní vozy hlavně pro náročnější klientelu.

Mercedes-Benz

Výrobce automobilů, který byl založený v roce 1886. Poměrně zajímavým specifikem je fakt, že se Mercedes nezaměřuje jenom na segment luxusních osobních automobilů. Je společností, která je poměrně známou také v oblasti autobusů, nákladních vozidel a tahačů.

Opel

Celým názvem Adam Opel AG. Německá automobilka založená v roce 1862, která aktuálně distribuuje své vozy téměř do celého světa. K tomu se váže zajímavost spojená s britským trhem, kde se auta prodávají pod značkou Vauxhall Motors. Aktuální nabídka má za cíl oslovit co nejširší škálu běžných zákazníků.

Porsche

Společnost Porsche byla založena v roce 1931 a dnes je součástí koncernu Volkswagen. Už od svých začátků se zaměřovala hlavně na výrobu sportovních automobilů. Jedním z nejznámějších je model Porsche 911. Zajímavostí automobilky je též fakt, že ji založil rodák z Vratislavic, Ferdinand Porsche.

Smart

Automobilová značka spadající do skupiny Daimler AG, která byla založena v roce 1994. Jde o poměrně mladou automobilku, která má poměrně specifické zaměření. Jsou to hlavně malé městské vozy. Jedním z typických zástupců je model Smart Fortwo.

Volkswagen

Pravděpodobně nejznámější německá automobilka, která byla založena v roce 1937. Je součástí velkého stejnojmenného koncernu. Nyní produkuje širokou škálu osobních automobilů. Mezi nejznámější patří Volkswagen Passat, nebo Golf.

Publikováno: 20. 10. 2019 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Automobily

Autor: Romana Kozáková