Proč vám může starý katalyzátor v autě či autovrak něco vydělat?

Máte doma staré auto, klidně nepojízdný autovrak? Nebo se vám někde v garáži válí starý katalyzátor? Schválně, zjistěte si, kolik vám mohou vydělat.

Nenechte nepojízdné auto, aby vás stálo další peníze

Staré auto z nás tahá peníze téměř stejně jako nové. Ani když nám už pouze stojí na dvorku, není to zdarma. Pokud nedáme SPZ do depozitu, musíme stále platit zákonnou pojistku. A v depozitu mohou značky zůstat jen po omezenou dobu. Takže nepotřebné, nepojízdné vozidlo i autovrak je třeba dát pryč. Snadné to však není. Prodej přes autobazary je téměř nemožný, svépomocí zas cesta do pekel. Pokud chcete auto pouze zlikvidovat, je nutné vše udělat ekologicky. Což na dopravním inspektorátu při odhlašování vozidla prokážete potvrzením o ekologické likvidaci. Rozhodně za ní neplaťte, právě naopak. Ekologická likvidace vám může něco vydělat. Služba Likvidacevojkov.cz nabízí výkup autovraků. Za své auto dostanete peníze podle roku výroby automobilu, jeho značky i podle stavu vozidla. K tomu samozřejmě dostanete i potvrzení o ekologické likvidaci vozidla. Pak už jen popadnete velký techničák, zelenou kartu a můžete vyrazit svůj vůz definitivně odhlásit. Případně vše za vás firma Autocentrum Vojkov, která službu Likvidacevojkov.cz provozuje, udělá zcela zdarma sama.

A proč se za výkup aut k likvidaci platí?

Mnohé součásti vozidla se dají použít jako funkční součástky. Ty jsou dnes žádané a budou ještě více. Už nyní je jasné, že stará auta na silnicích budou opět přibývat. Prodat auto na součástky byste mohli i sami. Jenomže to pak prodáváte automobil a u tohoto prodeje držíte záruku. No a kupující v ČR skutečně rádi zakoupená stará auta reklamují. Chcete riskovat, že budete zpátky vracet kupní cenu za vůz? Raději využijte službu výkup autovraků.

Stejně tak se vyplatí nehodit jen tak do odpadu starý katalyzátor

Katalyzátor v autě v sobě obsahuje vzácné kovy – platinu, rhodium a paladium. Katalyzátor či DPF filtr se proto vyplatí prodat ve výkupu, díky čemuž je opět zdrojem příjmu. Kdo jej od vás vykoupí? Obraťte se opět na službu Likvidacevojkov.cz, která se specializuje rovněž na výkup katalyzátorů, ale i na prodej nových.

Publikováno: 26. 07. 2022

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Romana Kozáková