Tato 3 místa byste neměli vynechat při čištění interiéru auta

Příchod jara často bývá zlomovým okamžikem, který vás donutí dělat zase věci, které jste celý podzim a zimu vynechávali. Je čas provětrat skříně. Umýt auto. A to nejen z venku. Údržba vnitřního prostoru je ještě důležitější než smýt stopy zimy na laku. Jasně že uvnitř sedíte jen vy, maximálně s rodinou, tak na tom tolik nesejde. Opak je bohužel pravdou. Všechny bakterie nahromaděné v zimním období každý den stále dokola dýcháte. Pojďme se podívat na 3 místa, která nesmíte vynechat při čištění interiéru auta.

Čalounění

Samozřejmě začneme u sedaček. Ať už jsou látkové nebo kožené, je potřeba je vyčistit. Právě v nich se udržuje nejvíce bakterií, virů, roztočů a někdy i plísní. Často si sedáte do auta ve vlhké bundě nebo od sněhu a už neřešíte, co to dělá s vnitřkem sedaček. Potřeba důkladného čištění je tedy bez debat. Službu na látkové variantě udělá vysavač s mokro suchým chodem. U kůže zvolte jemný hadřík a autokosmetiku určenou pro kožené sedačky.

Klimatizace a větrací systém

Tady bude nejlepší svěřit auto do péče odborníka. Sami jste schopní očistit větrací mřížky, ale zásah do vzduchotechniky bude chtít víc. Pokud máte v autě klimatizaci, i když jste ji přes zimu nepoužívali, je nutné ji vyčistit a naplnit novou tekutinou. Pokud se spokojíte s tou, která v dávkovači přečkala zimu, může vám nadělat pěknou neplechu na zdraví. Není totiž vůbec dobrá pro vaše plíce.

Strop

Možná se to nezdá, protože si stropní části v autě až tak nevšímáte, a tak vás nenapadne že by mohla být plná bakterií, které budete nadále dýchat. Stropní čalounění je potřeba s jarem provětrat stejně tak jako zbytek interiéru. Poslouží mokro suchý vysavač a autokosmetika vhodná pro stropní čalounění.

Pokud byste nejen klimatizaci, ale celé čištění interiéru auta přenechali raději odborníkům, rádi vás v tomto rozhodnutí podpoříme. V takovém případě totiž nemusíte řešit jakou kosmetiku pořídit, jakými pomůckami čistit, ani kupovat drahý mokro suchý vysavač. A vždycky je přece pohodlnější, když se o vás někdo postará.

Publikováno: 28. 03. 2023 / Aktualizováno: 30. 03. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Romana Kozáková