Léto v sedle: Vylaďte svůj chopper do detailu

Už se nemůžete dočkat až vyrazíte na první letošní moto výlet? Nebo dokonce přemýšlíte nad pořádnou motorkářskou dovolenou po Evropě? Rozhodně byste neměli podcenit doplňky, které vám usnadní jízdu i život. Na trhu existuje celá řada vychytávek na chopper, jejichž pořízení byste měli zvážit i vy. Více se dozvíte v našem článku.

Designovka nebo ochranný prvek?

Ať už se svůj chopper chystáte vyladit po designové stránce nebo vám jde spíše o větší bezpečnost, rozhodně si z široké nabídky doplňků na chopper vyberete.

Pro větší bezpečnost rozhodně zvažte investici do padacího rámu, který ochrání váš motocykl proti odření v případě pádu. Na tento rám se dají umístit i předkopy, které vám zajistí maximální pohodlí z vaší jízdy.

Větší bezpečí vám zajistí i plexisklo, které vás spolehlivě ochrání před vším, co by mohlo ohrozit vaši jízdu. V případě nepřízně počasí vám plexisklo vytvoří i vzduchovou kapsu, díky níž bude studený vzduch proudit kolem vás.

Maximální komfort při jízdě

Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje současný typ řídítek, není nic jednoduššího, než zajistit výměnu. U řídítek není důležitý pouze tvar, ale hlavně jejich pozice. Výměna řídítek není nic složitého, ale nebude na škodu, když se svěříte do rukou specializovaného servisu.

Pro intenzivnější prožitek z jízdy je důležité hlavně pohodlí. Využijte široké nabídky sedadel, které zajistí dostatečný komfort po celou dobu jízdy. V případě, že se pustíte do renovace vašeho motocyklu, určitě doporučujeme pořízení i zadní opěrky. Na trhu je i celá řada polštářů různé velikosti i tvrdosti, takže můžete vybírat od kategorie basic, až po kategorii de luxe, která je určena hlavně pro náročnější zákazníky.

V každém případě dbejte na to, aby všechny doplňky byly na váš motocykl umisťovány řádně, dle požadovaných bezpečnostních standardů. Bezpečnost na prvním místě!  

Publikováno: 30. 03. 2023

Kategorie: Automobily

Autor: Romana Kozáková