GoodYear boduje. Jaké letní pneu stojí za to?

Málokterá značka má ve světě pneumatik takové jméno jako GoodYear. Firma je na trhu již od roku 1898 a v jejích prvopočátcích obouvala i legendární Ford Model T. K dalším milníkům patří výroba první letecké pneumatiky. A přestože se gigant angažuje v různých odvětvích (mimo jiné také úzce spolupracoval s americkou armádou a NASA), pro většinu lidí je synonymem pro kvalitní pneu. Jaké dezény patří k tomu nejlepšímu, co aktuálně nabízí?

GoodYear Efficientgrip Performance

Pneu GoodYear Efficientgrip Performance Pneu GoodYear Efficientgrip Performance byla uvedena na trh v loňském roce. Výrobce ji představil jako model s lepší přilnavostí a kratší brzdnou dráhou. To jsou ostatně její největší „taháky“, které garantují písmena „A“ na energetickém štítku. Za zmínku však stojí také inovativní technologie WearControl pro snížení valivého odporu a tedy i spotřeby paliva. Dále pak technologie FuelSaving – směs minimalizující tepelné ztráty. Suma sumárum jde o velmi bezpečnou a zároveň úspornou letní pneumatiku, což potvrzují i mnohé nezávislé testy. Pro letní pneu GoodYear Efficientgrip jsou charakteristické čtyři široké drážky na jejím obvodu. Právě díky těmto prvkům v kombinaci s příčnými lamelami mohou lépe přilnout k vozovce. Ve srovnání s konkurencí je brzdná dráha na mokrém povrchu kratší až o 2 metry (8 %) a na suchém o 3 %.

GoodYear Eagle Asymetric 3

Pneu GoodYear Eagle Asymetric 3 Jestliže vám v garáži či na parkovišti odpočívá automobil se sportovním charakterem, měli byste mu dopřát adekvátní obutí, díky kterému si dynamickou jízdu vychutnáte plnými doušky. Dobrou volbou jsou pneumatiky GoodYear Eagle F1 Asymmetric 3 – horká novinka letošní sezóny. Typickými vlastnostmi pneu GoodYear Eagle F1 Assymmetric 3 je vynikající stabilita, krátká brzdná dráha a nízký valivý odpor. Potvrzují to i mnohé nezávislé testy – například v rámci testování komisařů německého studia TUV vyšlo najevo, že pneu mají oproti konkurenci kratší brzdnou dráhu na mokré (2,6 metru) i suché (1,3 metru) vozovce. Nová pryžová směs zároveň udržuje stabilitu vozidla i při vyšších rychlostech.

GoodYear Excellence

Pneu GoodYear Excellence Na závěr jsme si nechali dezén GoodYear Excellence. Letní pneu má asymetrický vzorek, díky kterému je schopna zajistit komfortní a bezpečnou jízdu. Nová polymerová směs jí propůjčuje výjimečné vlastnosti na mokré vozovce, ale dobře se osvědčila také na suchém povrchu. Odvod vody z kanálků je rychlý, což má pozitivní vliv na handling i brzdnou dráhu. A s masivními a pevnými vnějšími rameny je brzdění podstatně rychlejší. Vlastnosti letní pneu GoodYear Excellence oceníte především při vyšších rychlostech (např. při jízdě po dálnici). A nemusíte mít obavy ani z hlučnosti, protože tu efektivně snižuje technologie Dual-Block Shifting. A protože se blíží konec zimy, máte nejvyšší čas na výměnu zimních gum za letní. Všechny výše uvedené „goodyearky“ a samozřejmě i jiné letní pneu najdete za skvělé ceny na spolehlivých a ověřených e-shopech, jako je např. e-pneumatiky.cz.

Publikováno: 11. 03. 2018 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Romana Kozáková

Tagy: goodyear eagle f1 assymmetric 3 | goodyear excellence | jaké letní pneu | letní pneu goodyear