Tradice Francouzských automobilek

Ne každý to ví, ale faktem zůstává, že Francie je celkem velkým producentem automobilů. Tedy alespoň pokud jde o ryze francouzské automobilky. Podívejte se s námi na jejich přehled. Některé jsou známé, jiné jistě překvapí.

Alpina

Automobilka založená v roce 1955, která se specializovala hlavně na vývoj sportovních automobilů. Mezi jedny z nejznámějších modelů automobilky patřily ty s označením Alpine A 610, nebo také zajímavý Alpine A310.

Bugatti

I když jde o automobilku, kterou zná téměř celý svět, málokdo si uvědomuje, že také patří mezi typické francouzské automobilky. Založena byla v roce 1909. Samotná značka i výroba však v roce 1963 zanikla. O následnou renesanci se zasloužila automobilka Volkswagen, která značku koupila.

Citroën

Jeden z typických zástupců francouzských vozů. Nyní je součástí koncernu PSA Peugeot Citroën. Samotná automobilka vznikla již v roce 1919 a od té doby došlo k poměrně velkému rozvoji. Vozy se dnes vyrábějí hned v devíti místech v Evropě. Mezi známé zástupce můžeme zařadit modely Citroën C4 Coupe nebo Citroën Xsara Picasso.

Peugeot

Stejně jako výše zmíněná, i tuto můžeme zařadit do skupiny nejznámějších. Unikátem je rozhodně velmi dlouhá historie, protože automobilka Peugeot byla založena již v roce 1810. Prošla si celkem rozmanitým vývojem, a pokud jde o současný směr, specializuje se hlavně na městské SUV, které jsou několik let poměrně velkým hitem. Mezi typické představitele patří třeba modely 3008 a 5008.

Renault

Třetí z nejznámějších. Atuomobilka Renault, která byla založena na začátku roku 1899. Primárně se zaměřovala na nákladní automobily, autobusy a zemědělskou techniku, a později se začala výrazně orientovat i na segment osobních vozů. Mezi známé modely patří třeba Thalia, Clio, Mégane, Twingo a Scénic. Cílem automobilky je především rozmanitost modelů a také jejich finanční dostupnost.

Publikováno: 14. 11. 2017

Kategorie: Automobily

Autor: Romana Kozáková