Podzimní péče o auto a jeho příprava na zimu

Nalítali jste se svým motorovým miláčkem během léta pěkných pár kilometrů? Aby během zimy nestrádal, je potřeba jej dát pořádně do pucu.

Než se přivalí první nánosy sněhu a pořádné mrazy, je obecně doporučováno pořádně auto umýt a nanést prostředky, díky kterým se mu bude lépe vzdorovat chladnému nečasu.

Základem je určitě postarat se o to, aby zmizely všechny zbytky hmyzu a obdobných vytrvalých nečistot. Pokud tomu tak ještě není, nebo chcete mít jistotu, vsaďte na inovativní autokosmetiku. Odlehčíte tak laku i značce či oknu.

Odstraňovač hmyzu Kärcher 3V1 RM 618 je vhodný pro použití na lakovaných površích, kovu, plastu ale i například při čištění oken a zrcátek. Nečistoty odstraňuje efektivně, avšak je stále šetrný k čištěným materiálům. Takže světla opět svítí jasně a poznávací značka je krásně čitelná, a hlavně připravená na další krok přípravy na zimu.

Nejvíce krásy přináší pěkně nablýskaný lak, který má tedy zejména během zimy pohotovost. Jak jej chránit?

Vosk na auto Kärcher RM 660 zvýrazní barvu laku a zintenzivní jeho lesk. Díky svému složení čistí lakovaný povrch a odstraňuje povrchové škrábance. Zároveň lak chrání před UV zářením, silniční špínou nebo dokonce před solí, které je během zimy na všech silnicích habaděj. Barva díky stále ochraně zůstane uchována a díky péči, které se postarají o malé škrábance bude déle krásná i celá kapota.

S první sněhovou nadílkou přichází na silnice nejen mnoho soli, ale i příslib budoucích nánosů špíny, které se v rozježděném sněhu uchytí a velice rádi se usazují i na kolech a jejich discích. Čistič disků Kärcher RM 667 Premium si poradí i s černou špínou z brzd, zimními nánosy soli nebo dokonce s vápenatými skvrnami. Stále je ale šetrný k čištěnému materiálu. Díky inteligentní změně barvy navíc také poznáte, kdy je prostředek aktivní a kdy jej můžete již opláchnout.

Od nánosů z ulice můžete okýnka i zrcátka osvobodit čističem autoskel od Kärcheru RM 650 se můžete postarat o nečistoty zvenčí, jako je prach a různé nánosy. Ale i o mastné nečistoty, jako jsou například otisky prstů. Díky přípravku navíc přecházíte dalšímu uchycování nečistot na vaše skla. Aby byl krásný výhled bez šmouh a odlesků.

Více tipů na pomocníky pro čištění auta naleznete na https://www.karcher.cz/cz/dum-a-zahrada.

Publikováno: 06. 11. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Romana Kozáková