Převezte si vozem jízdní kola na střeše, tažném nebo pátých dveřích

Našinci milují cyklistiku v každém věku. S tím, jak se k nám dostala elektro kola se objevilo mnohem více cyklistů. I starší lidé mající potíže se srdcem, klouby nebo obezitou si mohou vyjet. Jakmile se cítít unaveni, nebo je na ně terén příliš náročný, mohou využít pomoc motoru. Naložte tedy svá kola a vyrazte na cyklostezky, které jsou vašemu domovu vzdálené.

Co udělat pro to, abyste mohli převézt jízdní kolo?

Je nutné si rozmyslet, kde budete chtít kola převážet, tedy na kterou část vozu „náklad“ naložíte. Nejlevnější variantou jsou střešní nosiče kol. Nemusíte mít obavu, že by se vám kola složitě upínala, nebo se vám s vozem špatně jelo. Naložení je snadné a rychlé, jízdu budete muset uzpůsobit a nejet s větrem o závod, ale v běžném provozu kola na střeše téměř nepoznáte. Kromě střešních nosičů kol si budete muset opatřit i střešní nosiče, na které se ta pro kola připevní. Možná je znáte pod názvem „zahrádka“, který se používal, když jsme byli malí či mladí. Díky střešním nosičům převezete na střeše nejen kola, ale i střešní boxy, do nichž se vejde vše, co nenabalíte do kufru, nebo třeba držák lyží nebo snowboardů.

Nakládáme na zadní část vozu

Kromě střechy můžete k převozu kol využít tažné zařízení, nebo také páté dveře. Co se týče vlivu naložených kol na řízení vozu, nejmenší je v případě, že si pořídíte nosiče na páté dveře. Instalace je snadná, i když se to tak na první pohled nejeví, prostorově je tato varianta nejúspornější, a tak i nejméně ovlivňuje jízdní vlastnosti auta. Co se týče manipulace s nakládáním, nejsnadnější je pro většinu lidí s nosiči na tažné zařízení. Ať už se rozhodnete jakkoli, vězte, že odvezete kola dětská, dospělácká i elektro kola. Dva až čtyři kusy na jednom voze. Stačí jen naplánovat cíl a vyrazit.

Publikováno: 29. 09. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Romana Kozáková