Alukola a 4 důvody, proč je mít na autě

Bez hliníkových disků si nedokážeme představit žádné nablýskané sportovní auto, ale na druhou stranu neexistuje důvod, proč si elektrony nedopřát i pro obyčejné auto pro každodenní ježdění. Naopak se nabízí několik pádných benefitů, pro které si alu kola zamiluje každý. Dokonce i ten, kdo by jinak do vzhledu vozidla neinvestoval ani korunu.

1. Efektivnější chlazení

Když udeří vedra, pneumatiky a brzdové destičky mají mnohem horší podmínky pro správné fungování. Alu kola mají oproti plechovým diskům mnohem lepší průchodnost vzduchu, což má na chlazení obou zmíněných prvků pozitivní vliv. Automobil tak získává lepší jízdní vlastnosti – jízda je příjemnější i bezpečnější.

2. Nižší spotřeba a hladší jízda

O tom, že elektrony zlepšují jízdní vlastnosti, jsme se zmínili již v předchozím bodě. Ale nejde jen o to, že lépe chladí pneumatiky a brzdy – mimo to jsou lehčí než plecháče, a proto snižují průměrnou spotřebu a současně vozidlu propůjčují lepší trakci.

3. Konečně bez klapotu

Pokud máte pocit, že při jízdě slyšíte jakýsi klapot, vyměňte plechové disky za hliníkové disky a pořiďte si k nim kvalitní vymezovací kroužky. Díky nim bude kolo řádně upevněno na náboj brzdového kotouče a klepání konečně zmizí. Řízení si budete užívat bez zbytečného stresu, že se „něco děje s koly“.

4. Auto díky elektronům vypadá skvěle

Co si budeme namlouvat, alu kola automobilu dodávají na atraktivitě, což je pro naprostou většinu řidičů ten hlavní důvod ke koupi. Chcete-li mít ze svého auta vymazlené vozítko, za kterým se kdekdo otočí, měli byste začít právě u kol. Navštivte třeba aaaalu.cz, kde si lze v konfigurátoru vyzkoušet, jak bude auto s novými koly vypadat.

Publikováno: 18. 01. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Romana Kozáková